První kroky

Instalace
Aplikaci nainstalujete z Obchodu Google Play.
Je navržena pro telefony s novějšími verzemi systému Android (od Kit-Kat výše) a je optimalizována pro FullHD rozlišení (zvládne i méně, ale na 800 x 480 už opravdu moc dobře nevypadá).
Momentálně ji lze nainstalovat na více než 90% používaných telefonů (Google to systematicky sleduje). Omlouváme se těm z Vás, kteří ještě používají starší přístroje. Ne že bychom Vás chtěli opomíjet, ale Android se vyvíjí tak rychle, že by bylo opravdu škoda nevyužít nové vychytávky.

První otevření.
Po otevření se dostanete na obrazovku Domů.
V tuto chvíli Vám aplikace umožní udělat jen tři věci: přejít na tuto webovou nápovědu, přečíst si Podmínky použití, anebo založit nového Dodavatele.

Prosím, nejprve si přečtěte Podmínky použití.

Hned potom si založte Dodavatele. Tedy Vaši firmu, která bude fakturovat. Bez toho nemá aplikace smysl.

Pak přejděte na obrazovku Nastavení, kde provedete společná nastavení pro všechny Dodavatele.

Dále si založte prvního Odběratele.

V seznamu Produktů si můžete založit první poskytovaný Produkt.

A teď už můžete začít vystavovat Faktury.

Experimentujte.
Nebojte se zpočátku si s aplikací pohrát. Než vystavíte první fakturu naostro, dělejte s aplikací co chcete. Klidně „psí kusy“, nic by se nemělo nenávratně rozbít. Vše se dá smazat a začít nanovo. (Snažili jsme se udělat aplikaci nerozbitnou a pokud jsme něco přehlédli, budeme moc rádi, když nám popíšete postup, jak se Vám to povedlo rozbít.)
Nelekejte se, jediné, co nejde smazat je aktuální Dodavatel. Snadno to ale obejdete tak, že vytvoříte nového Dodavatele, nastavíte ho jako aktuálního (na obrazovce Domů) a toho předchozího pak odstraníte. Pohrajte si i s odesíláním faktur – nejlépe sami sobě, nebo kamarádovi – abyste měli jistotu, jak to funguje. Když budete znát aplikaci Mobilní Faktury opravdu dobře, budete schopni vystavit a odeslat fakturu během 10 až 20 vteřin.
Dokud neodešlete doklad skutečné firmě, je to pořád jen hra, kde můžete opakovaně začít nanovo.

Dotekové plochy.
Do editačních obrazovek se vždy dostanete přes pomocné menu (ikona 3 teček vpravo nahoře). Mimo to jsme aplikaci vybavili možností do těchto obrazovek přejít i dotekem odpovídajících ploch v přehledových obrazovkách. Nejsnadněji si to zapamatujete tak, že to sami objevíte. Prostě si všechny obrazovky proťapejte a zjistěte, co aplikace umí. Časová investice při experimentování se vám bohatě vrátí při ostrém fakturování.

Kontrolujte.
Nezapomeňte, aplikace Mobilní Faktury (jako kterýkoli jiný program) je jen nástroj. Je to Váš pomocník, který šetří Váš čas, ale zodpovědnost za vystavený doklad nese vždy ten, kdo ho vystavil, tedy Vy! Vždy tedy doklady před odesláním pečlivě zkontrolujte!